ŚW. IZYDOR ORACZ – kolekcja “LUDZIE BOGA”

Cena: 29.99 PLN
szt.

Wydawnictwo E-lite
PERŁY KLASYKI KINA RELIGIJNEGO
Produkcja: Hiszpania 1964 , 101 min. Wersja czarno-biała.
reżyseria: Rafael J. Salvia; występuje: Javier Escriva, Maria Mahor; rok: 1964;
czas: 101 min; format obrazu: 4:3; dźwięk: 2:0; film czarno-biały;
lektor: polski; napisy: polskie; wers.oryg.: język hiszpański
reżyseria: Rafael J. Salvia; występuje: Javier Escriva, Maria Mahor; rok: 1964;
czas: 101 min; format obrazu: 4:3; dźwięk: 2:0; film czarno-biały;
lektor: polski; napisy: polskie; wers.oryg.: język hiszpański

Książka:  Cześć św. Izydora zawędrowała z Hiszpanii do Polski przy wydatnym wsparciu jezuitów. Niegdyś była bardzo żywotna, o czym świadczą dedykowane mu kościoły, kaplice czy ołtarze. Powstawały również modlitwy i pieśni na jego cześć (m.in. tak popularne w naszej ojczyźnie godzinki). Chłopi wielkopolscy ze św. Izydorem na sztandarach wyruszyli do walki przeciw Prusakom w 1848 r.  Dziś jego kult szerzą Duszpasterstwo Rolników oraz Bractwo i Stowarzyszenie św. Izydora. Ponadto do jego święta odwołują się przysłowia: “Na świętego Izydora pusta komora. Na świętego Izydora bywa często chłodna pora. Święty Izydor wołkami orze, a kto go prosi, temu pomoże. Na świętego Izydora dla bociana pora”.

br. Marek M. Urbaniak FSC

Film:  Święty Izydor Oracz, dołączony do książki film Rafaela J. Salvia, to filmowa biografia jednego z najpopularniejszych hiszpańskich świętych żyjącego na przełomie XI i XII w. Film pełną garścią czerpie z tradycji i ludowego folkloru, przedstawia życie św. Izydora, patrona rolników, jak i jego żony,bł. Marii Toribia. Salvia pokazuje także rzadko prezentowany w filmie obraz życia w średniowiecznej Hiszpanii, nękanej najazdami muzułmanów.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634