ŚWIADEK PRAWDY W.FIJAŁKOWSKI

Cena: 39.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor: Dorota Kornas – Biela
ISBN: 9788375481389
Format: 135 x 200mm
Stron: 460
Rok wydania: 2013
Oprawa miękka

Prof. Włodzimierz Fijałkowski był wybitnym lekarzem ginekologiem-położnikiem, szeroko znanym w całej Polsce, a także na świecie, jako twórca polskiego modelu szkoły rodzenia i psychoprofilaktyki porodowej, popularyzator wiedzy z zakresu naturalnego planowania rodziny, naturalnego porodu i karmienia, obecności ojca przy porodzie, misterium rodzenia i zharmonizowanego rodzicielstwa, prekursor rozwoju psychologii prenatalnej w Polsce, popularyzator „pospolitego ruszenia” przeciw kulturze śmierci i niezłomny obrońca życia od poczęcia do naturalnej śmierci, promotor rodzicielstwa zgodnego z naturą, nowych idei z zakresu ekologii prokreacji, m.in. oczyszczenia nieekologicznej mentalności oraz proaborcyjnego słownictwa, propagator idei płciowości i płodności jako daru i zadania, znaczenia profilaktyki prekoncepcyjnej, czystości i dziewictwa oraz wychowania do małżeństwa.

Oddawana do rąk Czytelników publikacja obejmuje kilka części, m.in. ściśle biograficzną, następnie dotyczącą działalności wykładowej Profesora i dokonań zawodowych, osiągnięć wydawniczych, jak też sposobu spędzania czasu wolnego i życia rodzinnego. Jest to pierwsza książka charakteryzująca sylwetkę naukową, społeczną, psychologiczną i duchową profesora Włodzimierza Fijałkowskiego.

Zawarte w tej publikacji treści, zmierzające do nakreślenia szkicu Osoby i dzieła Włodzimierza Fijałkowskiego, ukazują go jako człowieka, w aspekcie jego dążenia do prawdy o człowieczeństwie, o świecie, o sobie samym, o prawdzie, której źródłem jest Bóg oraz o Bogu, który jest Prawdą.

„Pana Profesora Włodzimierza Fijałkowskiego miałam zaszczyt spotkać w czasie kursu „Szkoły Rodzenia” w 1997 r. w Łodzi. Był osobą niezwykle taktowną, z dużą kulturą osobistą i poczuciem humoru. Wtedy jako młoda położna poznałam człowieka, którego wiara w siłę rodziny, właściwego przygotowania do macierzyństwa i ojcostwa, a także wielki szacunek do godności osoby ludzkiej, od poczęcia do naturalnej śmierci, umocniły moje podejście zarówno do pracy zawodowej jak i sposobu prowadzenia zajęć w szkole rodzenia, a także opieki nad matką i dzieckiem oraz całą rodziną. ”.

Położna, Wrocław

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634