Święta Joanna Francuska. Życie w cieniu królów

Cena: 15.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Promic
Autor: Marc Joulin OP
ISBN: 978-83-7502-257-5
Rok wydania: 2011
Format: 110 x 180 mm
Liczba stron: 176
Oprawa miękka

Królewska córka, siostra i w końcu żona władcy Francji. Po ludzku sądząc, ta córka Ludwika XI, siostra Karola VIII i przyszła żona Ludwika XII miała pozycję, o której można by tylko marzyć. Niemniej los dla Joanny nie do końca był łaskawy. Choć urodzenie postawiło ją ponad innymi, natura jednak uczyniła niską, kulawą i garbatą. Nic dziwnego, iż ojciec ukrywał ją przed światem i miał ledwie za bezwolne narzędzie w realizacji swoich pokrętnych politycznych planów.

Oto zdumiewająca opowieść o czasach, w jakich przyszło żyć Joannie Francuskiej, przyszłej świętej, która jak nikt w swym życiu doświadczyła zmienności doczesnej fortuny i stałości woli Boga.

Marc Joulin, francuski dominikanin, pisarz, dziennikarz i rekolekcjonista, napisał tę książkę, zobaczywszy reportaż o siostrach anuncjatkach z klasztoru w Thiais. Urzeczony ich miłością bliźniego, odkrył, że od ponad pięciu wieków wiernie żyją charyzmatem swojej założycielki, św. Joanny, której wewnętrzną wielkość i skromność starał się barwnie opisać.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634