Tabu biblijne – gra karciana

Cena: 129.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Sumus

Tabu biblijne – gra karciana

Tabu biblijne to religijna gra karciana, zachęcająca do wnikliwszej lektury Pisma Świętego. Idealna dla katolickich rodzin lub przebywających na rekolekcjach wakacyjnych.  Rozgrywka pozwala na przyjemną i edukacyjną zabawę ze Słowem Bożym.

Elementy gry Tabu biblijne:

  • 220 kart, na których jest łącznie 440 haseł na 3 poziomach trudności,
  • klepsydra pomocna do odmierzania upływającego czasu (60 sekund),
  • instrukcja gry, wyjaśniająca dokładnie, jak grać.

Wszystkie elementy idealnie mieszczą się w pudełku, które nie jest zbyt wielkie, dzięki czemu łatwo można wziąć grę w podróż lub na rekolekcje. 
Format kart: 54x80mm
Liczba graczy: 4+
Sugerowany wiek graczy: 10+ lat
Czas gry: 30-120 min

Na czym polega gra w Tabu biblijne?

Jak dobrze znasz Pismo Święte i biblijne postacie? Możesz się o tym łatwo i szybko przekonać w trakcie dobrej zabawy w grę karcianą, zatytułowaną „Tabu biblijne”. 
Przed rozpoczęciem gry określamy, jaki poziom trudności wybieramy. Następnie dzielimy graczy na dwie drużyny, a potem każda z nich wybiera jedną osobę, która przedstawia hasło. Wybrana osoba ciągnie jedna kartę i przestawia reszcie hasło, nie używając go, a także innych słów, zapisanych na karcie. Prezentujący zagadnienie ma na to jedną minutę, czyli jeden obrót klepsydry. W czasie, kiedy pierwsza drużyna zgaduje hasło, druga pilnuje upływającego czasu i sprawdza, czy czasem nie padło niedozwolone słowo. 
W grę może grać 4 i więcej osób, a na rozgrywkę trzeba liczyć od 30 do 120 minut.
W grze w Tabu biblijne liczy się znajomość Pisma Świętego, ale także kreatywność i szybkość.

Kto może grać w Tabu biblijne?

„Tabu biblijne” to dosyć prosta gra, jednak wymagająca umiejętności czytania przynajmniej od jednego członka drużyny. Łatwo opanuje ją około dziesięcioletnie dziecko. Wymagany wiek, czyli podane na opakowaniu 10+ to jednak tylko sugestia – młodsze dzieci, wychowujące się w katolickich rodzinach często dobrze sobie radzą i świetnie bawią nawet mając 7-8 lat.

Dlaczego warto grać w Tabu biblijne? 

Warto grać w biblijne tabu z kilku powodów, wśród których warto wymienić między innymi następujące:

  • gra weryfikuje Twoją wiedzę biblijną, a także refleks i kreatywność,
  • „Tabu biblijne” integruje osoby, które w nią grają – szczególnie te występujące w jednej drużynie,
  • już po pierwszej rozgrywce zaczniesz inaczej czytać Biblię – gra uczy większej uważności na słowa Pisma Świętego.

Gra Tabu biblijne – prezent na Komunię

Autorami gry jest małżeństwo – Anna i Ireneusz Plisiowie. Gra polecana jest ponadto przez Ks. Tomasza Rusyna, moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634