Ty, o Boże, mnie umiłowałeś. Modlitwy do bł. Elżbiety Sanny

Cena: 5.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Apostolicum
Autor:opracował ks. Przemysław Krakowczyk SAC
ISBN:978-83-7919-058-4
Format:115x165mm
Rok wydania: 2017
Stron: 88

Beatyfikacja Elżbiety Sanny, która odbyła się 17 września 2016 r. na Sardynii, stała się dla wszystkich członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego okazją do pogłębienia znajomości jej osoby, poznania miejsc związanych z jej życiem oraz do odkrycia jej duchowej drogi. Dla całej pallotyńskiej rodziny to szczególny znak, że charyzmat św. Wincentego Pallottiego jest wciąż aktualny, a jego duchowość jest sprawdzoną drogą do świętości.
Niniejszy wybór modlitw jest owocem wydarzenia beatyfikacji, ale również owocem zachwytu nad duchową drogą prostej kobiety – matki, wdowy, analfabetki, niedoszłej pątniczki, niepełnosprawnej, pełniącej dzieła miłosierdzia, ubogiej Sardynianki, która zawładnęła sercami mieszkańców Wiecznego Miasta. Kobiety, którą Sardyńczycy wciąż nazywają Mamma Sanna, a w Kościele powszechnym znana jest jako apostołka Rzymu, kobieta dobrej rady, pątniczka miłosierdzia czy miłosierne oblicze Zjednoczenia.
Ty, o Boże, mnie umiłowałeś – to tytuł niniejszej publikacji, ale również kwintesencja duchowości bł. Elżbiety i niejako jej nowe imię, które wyraża jej nową tożsamość w tajemnicy obcowania świętych.
Z radością oddajemy do Waszych rąk zbiór modlitw za wstawiennictwem bł. Elżbiety Sanny. U źródeł jego powstania leży doświadczenie szczególnej duchowej więzi, która połączyła redaktorów książeczki z nową Błogosławioną oraz pragnienie upowszechniania jej duchowości i szerzenia jej kultu.
Wyrażamy nadzieję, że niniejszy zbiór modlitw będzie dla wszystkich okazją, by zbliżyć się do Mammy Sanny i za jej pośrednictwem wypraszać potrzebne łaski. Jest on bowiem propozycją dla wspólnot, rodzin i osób indywidualnych, które chcą modlić się razem z bł. Elżbietą Sanną. Ta, która podążała drogą cierpienia i ofiary, miłosierdzia i modlitwy, prostoty i wielkoduszności, może stać się dla każdego patronką i orędowniczką w zmaganiach z trudami życia i poszukiwaniem Boga w codzienności.
„Chciałabym, by niebo było pełne, czyściec pusty, a piekło zamknięte” – pragnęła i wołała do Boga Błogosławiona. Woła również dzisiaj! Teraz my możemy przyłączyć się do tego wołania.
S. M. Anna Ozon SAC
Przewodnicząca Krajowej Rady Koordynacyjnej ZAK w Polsce

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634