UZALEŻNIENIA-JEDZENIE

Cena: 20.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor:Iwona Niewiadomska, Agnieszka Kulik, Agnieszka Hajduk
ISBN: 8389659182
Format: 105x165mm
Stron: 279
Rok wydania: 2005
Oprawa miękka

Książka ma na celu ukazanie czynników doprowadzających do powstania zaburzeń odżywiania, mechanizmu regulującego zachowania osoby uzależnionej oraz wielowymiarowe skutki utraty kontroli nad jedzeniem.

Książka zajmuje się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami odżywiania takimi jak: anoreksja, bulimia i otyłość. Przedstawia biologiczne, psychologiczne i kulturowe funkcje odżywiania w życiu człowieka, charakteryzuje uzależnienie od jedzenia oraz czynniki podmiotowe i pozapodmiotowe doprowadzające do zaburzeń odżywiania, prezentuje somatyczne, psychiczne i społeczne konsekwencje uzależnienia od czynności związanych z jedzeniem, ukazuje profilaktykę i sposoby leczenia zaburzeń odżywiania oraz podaje adresy instytucji, które zajmują się pomocą osobom z tego typu problemami. Na końcu obala mity dotyczące jedzenia.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634