UZALEŻNIENIA-KULTY PUBLICZNOŚCI

Cena: 20.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor:Iwona Niewiadomska, ks. Mirosław Kalinowski, ks. Dariusz Sikorski
ISBN: 8389659328
Format: 105x165mm
Stron: 240
Rok wydania: 2005
Oprawa miękka

Książka podejmuje próbę odpowiedzi na pytania: czym są kulty? Co zawiera oferta kultów szerokiego zasięgu? Kto kupuje oferowane produkty i usługi? Czy można uzależnić się od zastępczych form religijności? Jakie mogą być skutki uzależnienia tego typu?

Kulty, rozumiane jako zastępcze formy religijności, można rozpatrywać w kategoriach handlowych. Do kultów szerokiego zasięgu można zaliczyć m. in. astrologię, wróżbiarstwo, ezoterykę, okultyzm i medycynę niekonwencjonalną.

Książką porusza problematykę uzależnienia od kultów publiczności. Ukazuje religijność człowieka, jej fenomen i funkcje, prezentuje zastępcze formy religijności szerokiego zasięgu, przedstawia czynniki ryzyka i mechanizmy doprowadzające do utraty kontroli nad zachowaniami związanymi z ofertą kultową, charakteryzuje konsekwencje nadmiernego angażowania się w zastępcze formy religijności, zajmuje się profilaktyką angażowania się w oferty kultowe oraz pokazuje mity dotyczące skuteczności zastępczych form religijności, które są zawarte w reklamowanych produktach i usługach.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634