UZALEŻNIENIA-SEKTY

Cena: 20.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor: ks. Dariusz Sikorski, ks. Sławomir Bukalski
ISBN: 8388615432
Format: 105x165mm
Stron: 228
Rok wydania: 2004
Oprawa miękka

Z cyklu Uzależnienia prezentujemy Sekty – książkę, która bada psychofizyczne podłoże uzależnienia od grupy kultowej, omawia mechanizmy jej działania, a także sposoby wyzwolenia się spod jej niszczącego wpływu.

Niniejsze opracowanie dotyczy zagadnień związanych z uzależnieniem od destrukcyjnych grup kultowych; jest to spojrzenie z punktu widzenia psychologii.

Czytelnik może się zapoznać z krótkimi charakterystykami siedmiu grup kultowych uważanych powszechnie za destrukcyjne.

Książka ukazuje również psychospołeczne aspekty uzależnienia od grup kultowych oraz mechanizmy związane z uzależnieniem od tego typu grup, a także zagrożenia związane z uczestnictwem w grupach kultowych dotyczące psychiczno-duchowej, fizycznej i społecznej sfery życia człowieka., Przedstawia profilaktykę dotyczącą zagrożeń związanych z uzależnieniem od grup kultowych oraz źródła i formy pomocy osobom poszukującym fachowego wsparcia. Interesującym zagadnieniem są mity, jakie powstały na temat sekt. Autorzy książki skutecznie je demaskują i obalają. Książka przygotowana jest w formie poradnika, może więc służyć zarówno specjalistom, rodzicom, wychowawcom, jak też ludziom młodym – najbardziej narażonym na manipulacyjne działania grup kultowych.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634