W ODPOWIEDZI NA DAR MIŁOSIERDZIA

Cena: 9.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor: Andrzej Derdziuk OFMCap
ISBN: 9788375480184
Format: 130x200mm
Stron: 84
Rok wydania: 2010
Oprawa miękka

W odpowiedzi na dar miłosierdzia, publikacja znanego wszystkim teologa moralisty – Andrzeja Derdziuka OFMCap, pełna sugestywnych przykładów z życia, napisana prosto i w przekonujący sposób.

Bo w taki sposób pokazuje miłosierdzie, darmową miłość Boga do człowieka, że złamie nawet najtwardszych. Nie można przecież pozostać obojętnym, jeśli się zrozumie, że również w dzisiejszym świecie, w którym za wszystko trzeba zapłacić, jest coś, co my możemy otrzymać za darmo, bo Ktoś zapłacił za to najwyższą cenę – cenę swojego życia i śmierci na krzyżu. Wystarczy tylko właściwie przeżyć Eucharystię, dotknąć Boga w modlitwie, uklęknąć u stóp konfesjonału, a więc przyjąć Boży dar miłosierdzia.

“Chrystusowa miłość – mówi o. Derdziuk – przezwyciężyła zło, Bóg wskrzesił Jezusa trzeciego dnia i ukazał nam jako Zwycięzcę. Kiedy postanawiamy skorzystać z owej mocy zmartwychwstania i przychodzimy do konfesjonału, wówczas chcemy – na wzór kobiety opisanej w Ewangelii Mateusza, która dotknęła Jezusa i została uzdrowiona – przeżyć egzystencjalne dotknięcie Jezusa. […] Człowiek przyznaje się do swojej śmierci, do śmierci swoich snów o potędze, do tego, że jest słaby. I oto staje przed Chrystusem, uniża się, przyznaje, że źle postępował. I wtedy dzieje się podczas spowiedzi coś niezwykłego”. Co? Ojciec Derdziuk odpowiada na to w swojej książce.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634