W ODPOWIEDZI NA DAR MŁODOŚCI

Cena: 9.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor: Andrzej Derdziuk OFMCap
ISBN: 9788375480153
Format: 130x200mm
Stron: 72
Rok wydania: 2010
Oprawa miękka

W odpowiedzi na dar młodości to – jak sam tytuł mówi – książka dla ludzi młodych (naprawdę godna polecenia!). Ale nie tylko dla młodych.

Postępować według swoich planów, choćby najlepszych, czy skłonić głowę przed Bogiem i przyjąć często niezrozumiały dla nas Jego projekt? Co znaczy wierzyć i jak się modlić? Czy Bóg oczekuje od nas bierności i chciałby nas widzieć w ciepłych bamboszach przy filiżance mleka, czy też pragnie, byśmy byli mocarzami rzucającymi się na głębokie wody, zwyciężającymi samych siebie, budującymi lepszy świat? “Niejeden z nas marzy o wielkich rzeczach – pisze o. Derdziuk – a jednocześnie boi się, że zostanie wpisany w jakąś jeszcze większą historię. Boi się, gdy mu ktoś stawia wymagania. Myśli, że jego projekt jest najlepszy. Owszem, może być dobry, ale jeśli nie wpiszemy siebie w historię większą od naszych planów, to choć będziemy jakoś egzystować, nie wypełnimy swojego ludzkiego posłannictwa. […] Młodzi ludzie są nadzieją świata, jak mówił Jan Paweł II. Dlaczego? Bo właśnie oni widzą, że trzeba zmienić coś na lepsze, i wierzą, że można to zrobić. […] Młodzi, którzy wpisują się w większą historię, którzy posługują się zdrowym krytycyzmem, sprawiają, że świat idzie do przodu?. I właśnie dlatego, by bardziej uwierzyć w możliwość zmiany (siebie, a przez to świata), warto przeczytać książkę o. Derdziuka i warto ją polecić przyjaciołom.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634