Wierność Duchowi Świętemu

Cena: 34.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Serafin
Autor: Thomas Philippe OP
ISBN: 978-60512-81-4
Format: 134x205mm
Stron: 288
Oprawa miękka

Książka o. Thomasa Philippe’a Wierność Duchowi Świętemu przeznaczona jest dla zwykłych ludzi, zmagających się z codziennością i z samymi sobą; mówi o tym, jak odczytywać działanie Ducha Świętego względem siebie, jak trwać w bliskości z Bogiem w każdych okolicznościach życia i w każdym stanie psychicznym. Ojciec Thomas miał przekonanie, że życie mistyczne – rozumiane jako życie w głębokiej i zażyłej więzi z Bogiem – jest dostępne dla każdego człowieka, a szczególnie dla najsłabszych. Zależność od innych, wszelkiego rodzaju ubóstwo – materialne, intelektualne, fizyczne, społeczne – może się stać ułatwieniem ufnego i pełnego otwarcia na Boga.

 

Wierność Duchowi Świętemu to ważna publikacja. Można ją nazwać praktycznym wprowadzeniem w życie mistyczne. Polecana nie tylko dla członków wspólnot Arki “wiary i Światła” czy Odnowy w Duchu Świętym, ale dla każdego, kto chce odkryć działanie Ducha Świętego w swoim życiu. Książka nie ma nic wspólnego z ogólnymi teoriami czy abstrakcyjnymi rozważaniami – autor pisze ją swoim życiem. Świetnie zna różne stany ducha, ciemność i lęk, trudności z rozeznawaniem Bożych natchnień, z odczytywaniem woli Pana Boga w bardzo konkretnych sytuacjach. Ma niezwykle trafne intuicje na temat duchowej sytuacji człowieka w dzisiejszym świecie i wpływu świata na ludzkie serce.

 

Francuska mistyczka Marta Robin nazwała ojca Thomasa “jednym wielkim sercem”. To serce mieściło w sobie wszystkich ludzi, którzy powierzali mu swoje biedy. Z pewnością dziś pomaga nam także przez tę książkę.

 

To pierwsze pełne wydanie jego książki, do tej pory znanej polskiemu czytelnikowi jedynie z niewielkich wybranych opublikowanych fragmentów.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634