Wierzę. Katechizm w obrazkach (3 zeszyty)

Cena: 39.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: Salezjańskie
Autor: Łukasz Leszczyński (ilustracje)
ISBN: 978-83-7793-805-8
Format: A5
Liczba stron: 80 (każdy zeszyt)
Wydanie: wrzesień 2021
Oprawa miękka

Jest wiele sposobów przygotowania do I Komunii Świętej. Ten, który proponujemy, prawdy wiary wyraża za pomocą obrazków. Mają one za zadanie rozwinąć wyobraźnię dziecka oraz pobudzić do myślenia. Ten projekt jest już realizowany w szkołach salezjańskich w Łodzi. Dzieci podchodzą do rysunków z niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą. Tę samą ilustrację kolorują na wiele sposobów. Czasami dorysowują coś, czego ilustracja wprost nie sugeruje, ale co podpowiada im ich własne doświadczenie. To sprawiło, że zdecydowaliśmy Wierzę — katechizm w obrazkach udostępnić szerzej. Łączy on bowiem wyjaśnianie prawd wiary przez katechetę, rodziców czy dziadków z aktywnością plastyczną dziecka.

Cały katechizm został podzielony na trzy zeszyty, aby ich treść towarzyszyła dziecku od pierwszej klasy aż do sakramentu Eucharystii. Pokolorowane zeszyty mogą być szczególną pamiątką przygotowania do I Komunii Świętej. Otworzone po latach, przywołają czas dziecięcego wzrastania w wierze i na pewno nieraz wzruszą.

Obok można zobaczyć, w jaki sposób dzieci zrealizowały swoje pomysły plastyczne. Rysunki zostały tak pomyślane, aby dać szerokie możliwości twórcze. Nie są to więc proste kolorowanki, ale rysunki rozwijające myślenie.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634