“Wypłyń na głębię”. Wiara apostoła Piotra

Cena: 15.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor: ks. Waldemar Turek
ISBN:978-83-63012-75-5
Rok wydania: 2015
Format: A5
Liczba stron:168
Oprawa miękka

W nawiązaniu do zakończonego Roku Wiary Autor pragnie podzielić się z Czytelnikami refleksjami dotyczącymi życia i działalności św. Piotra apostoła. Opierając się na wybranych fragmentach Pisma Świętego jemu poświęconych i posługując się metodą lectio divina, korzysta przy tym także z bogatej spuścizny autorów chrześcijańskiej starożytności, zwłaszcza Augustyna, Ambrożego, Cyryla Aleksandryjskiego, Jana Chryzostoma i Hieronima.

Zarówno teksty biblijne jak i komentarze patrystyczne ukazują nam bogactwo osobowości św. Piotra, który nie bez trudu i przeszkód prowadzony był przez Pana aż po heroizm wiary, przypieczętowany ostatecznie męczeństwem.

Historia tego duchowego dojrzewania w zadziwiający sposób okazuje się aktualna i w naszych czasach, a konfrontacja z doświadczeniami Apostoła może być nam pomocą w pogłębianiu naszych relacji z Bogiem i bliźnimi.

(ze Wstępu)

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634