Zarządzanie problemami czyli recepty na wirusy naszych czasów

Cena: 34.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: Bernardinum
Autor: Agnieszka Szewczyk
ISBN: 978-83-8127-135-6
Format: 125×195 mm
Stron: 320
Oprawa: miękka
Wydanie: lipiec 2018r.

Książka poświęcona została bardzo ważnemu problemowi współczesnego człowieka zagubionego pośród  technicznych nowości, żyjącego w gąszczu informacji, o uwagę którego  wielu się ubiega.  Autorka w sposób sugestywny i  trafnie przemawiający do Czytelnika  odnosi się do zdarzeń, sytuacji i myśli o charakterze ponadczasowym. Sposób podejścia  do problemów współczesnego świata i zagubionego w nim człowieka, można porównać z ukrytymi wskazówkami nakierowującymi na prawidłowe  zachowania, wręcz mogące ustrzec przed problemami, jakie niesie  ze sobą wirtualna rzeczywistość.

Autorka oprócz szerokiej wiedzy specjalistycznej, naukowej posiada  głęboką wiedzę zawartą w najważniejszej Księdze, jaką jest Pismo Święte i potrafi w sposób naukowy i jednocześnie prosty odnieść się do  wydarzeń  z życia i odnieść je  do  opisów  zawartych w Piśmie Świętym. Dlatego ta książka jest tak bardzo wartościowa.

Książka  zawiera odniesienie do  problemów, które Autorka  zamieściła w dwóch częściach: Wirusy naszych czasów czyli deficyt miłości oraz  druga część  Wirusy naszych czasów czyli deficyt wolności. W części pierwszej Autorka postawiła ważne, aktualne i w pewnym sensie ponadczasowe pytania w tym: czy wspólne to moje,  czy strach ogranicza  miłość, czy wszyscy muszą być tacy sami, czy pierwszy rzucisz kamień, czy możliwe jest, by  degradacja  etyczna  była wirtualna, czym różnią się słowa zysk i wyzysk i wiele innych Druga część książki zawiera niezmiernie interesujące rozważania   na temat wirusów naszych czasów traktowanych słusznie  jako deficyt wolności. W niezwykle trafny sposób  Autorka  przedstawia  problemy , z którym styka się zagubiony, zapracowany człowiek, żyjący w wirtualnej rzeczywistości. Podnosi bardzo poważny i groźny problem w postaci przywiązania  do komórek, odnosi  się do wirtualnej rzeczywistości i jej konsekwencji, pokazuje zmorę naszych czasów, której na imię zakupy, potrzebne czy nie, byle  wejść tych tych urojonych ”świątyń” XXI wieku, jakimi stały się supermarkety. Podkreśla w książce  zgubne drogi  wręcz nazywając je  wirami chciwości pieniądza. Książkę kończą „wilki w owczej skórze, czyli jak utracić wolność.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634