Zdumiewający opiekun

Cena: 39.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: RAFAEL
Autor: Czesław Ryszka, ks. Jacek Plota
ISBN: 978-83-67336-17-8
Format: 140 x 200 mm
Liczba stron: 280
Wydanie: CZERWIEC 2022
Oprawa miękka

Ks. prał. dr Jacek Plota – od 2001 r. proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP oraz kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pochodzi z Dobrzeca (dziś dzielnica Kalisza), jako kapłan 40 lat posługuje w Kaliszu. Po święceniach (1982) był wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Kaliszu, obecnej katedrze. Po powstaniu diecezji kaliskiej (1992) został pierwszym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. W 1998 r. obronił doktorat na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu na temat Teologiczno-pastoralny wymiar kultu św. Józefa Kaliskiego w świetle literatury oraz materiałów archiwalnych. W ciągu ponad 20-letniej posługi w bazylice kaliskiej rozpoczął wielkie remonty i renowacje, podjął liczne zadania duszpasterskie. Od 2004 r. organizator i gospodarz w każdy pierwszy czwartek miesiąca wielkiej modlitwy wstawienniczej w obronie świętości poczętego życia i rodziny transmitowanej przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam”.
Brał udział w Międzynarodowych Kongresach Józefologicznych oraz konferencjach józefologicznych. Opublikował kilkanaście książek o św. Józefie, a także albumy i przewodniki, płyty z pieśniami tradycyjnymi i nowymi o św. Józefie, Oratorium o św. Józefie, ponadto cztery tomy ksiąg pt.Cuda i łaski św. Józefa. W 2012 r. wspólnie z Cz. Ryszką opracował i wydał książkę o najstarszej dorocznej pielgrzymce pieszej z Kalisza na Jasną Górę:Od Józefa do Maryi – Od Maryi do Józefa. Cztery wieki pielgrzymowania z Kalisza na Jasną Górę.

Czesław Ryszka – pisarz i polityk, absolwent filologii polskiej i teologii na KUL, poseł III kadencji oraz senator VI, VII, VIII i IX kadencji, redaktor i publicysta tygodnika katolickiego „Niedziela” w latach 1993-2019. Autor ponad 80 książek o tematyce społeczno-historyczno-religijnej tłumaczonych również na języki obce, w tym m.in. trylogii:Jasnogórska opowieść, Przeor Kordecki oraz Blizny.

W dorobku ma wiele publikacji o osobach wyniesionych przez Kościół na ołtarze, wśród nich sześć książek o papieżu Polaku, w tym pierwszej na świecie zatytułowanej Jan Paweł II Wielki(2003). Najnowsze pięć pozycji ukazało się w wydawnictwie „Biały Kruk” w Krakowie:Kto z Bogiem, a kto z diabłem(nagroda Feniks za 2020 r.),Kard. Stefan Wyszyński. Ojciec Ojczyzny,Drabina do nieba. Dzieje Różańca,Wiara i Ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana Kolbego oraz tekst w albumie A. Bujaka Sanktuaria polskie. Stały publicysta miesięcznika “WPIS”.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634