Znak niezawodnej nadziei

Cena: 16.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Pallottinum
Autor: Bp Marek Jędraszewski
ISBN: 83-7014-518-3
Format: 125x200mm
Stron: 181
Oprawa miękka

Konstytucja Dogmatyczna o Kościele Soboru Watykańskiego II nazywa Maryję Znakiem Niezawodnej Nadziei i Pociechy dla pielgrzymującego Ludu Bożego. Nawiązując do nauczania Soboru zapraszamy do sięgnięcia po wyjątkową publikację Czciciela Matki Bożej. Autor, a zarazem biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej Marek Jędraszewski zadedykował swoją książkę, poświęconą Matce Kościoła, Ojcu Świętego Janowi Pawłowi II, dziś Słudze Bożemu. Modląc się przez wstawiennictwo Matki Bożej o rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, polecamy tę pozycję naszym Czytelnikom. Dla nas, Polaków, idących za wzorem Wielkiego Papieża, który w swoim zawołaniu “Totus Tuus” zawierzył siebie i Kościół Matce Chrystusa, więź z Maryją jest szczególnym znakiem naszej wiary i wspólnoty. Wraz z Nią nieustannie wołamy: “Do Syna Swego nas prowadź!”. Warto, byśmy razem tę prawdę przeżywali, zarówno osobiście, jak i w rodzinach, parafiach, w każdej wspólnocie życia! Wspomnijmy słowa Wielkiego Papieża Jana Pawła II: “Moi drodzy, skierujmy spojrzenie na Maryję, znak niezawodnej nadziei! Niech Niepokalana Dziewica pomaga każdemu człowiekowi nawrócić się do Jezusa, aby mógł doświadczyć uzdrawiającej mocy Jego miłości.” (Rozważanie przed modlitwą “Anioł Pański”. 8 XII 1999)

Otwierając tę elegancką, wzbogaconą pięknymi fotografiami książeczkę, spotykamy głębokie, a zarazem wypowiedziane bardzo przystępnym językiem refleksje kapłana i biskupa, który zawierzył Matce i Królowej. Wyczuwamy, że są one szczere, zrozumiałe i zakorzenione w serdecznej modlitwie Syna, który nie lęka się przylgnąć do Matki. Autor zaprasza nas do wspólnego rozważania tajemnicy Maryi w życiu Kościoła i każdego człowieka: – Sławię Cię, albowiem cudownie mnie stworzyłeś – Błogosławiony człowiek, który dostrzega, gdy przychodzi szczęście – Któraś uwierzyła – Bogiem sławiena – Niosąca światłość – Być w sprawach Najwyższego – Czyńcie wszystko, cokolwiek wam powie – Pieta – Matka Kościoła – Wniebowzięta – Królowa Świata – Totus Tuus. Każdego dnia przychodzi nam zmagać się z różnymi trudnościami, przede wszystkim z naszymi własnymi słabościami… Przywołajmy wtedy słowa Prymasa Augusta Hlonda: “Zwycięstwo, jeśli przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”. Ona zawsze będzie Znakiem Niezawodnej Nadziei.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634