Zwierzenia skruszonego diabła – seria: Krople rosy

Cena: 26.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Promic
Autor: Satan Asso
ISBN: 978-83-7502-266-7
Rok wydania: 2011
Format: 114 x 190 mm
Ilość stron: 112
Oprawa zintegrowana ze skrzydełkami

Zwierzenia skruszonego diabła. Czyli o różnych sposobach kuszenia

Dawno temu C.S. Lewis, autor Listów starego diabła do młodego, napisał, że „ludzie wierzą w diabła albo zbyt gorliwie, albo zbyt słabo”. Tę opinię, z niemałą radością, zdaje się podzielać autor niniejszego apokryfu, Satan Asso, który tym bardziej się umacnia, im mniej go zauważamy, i tym jest szczęśliwszy, im my bardziej nieszczęśliwi.

Dość powiedzieć, że schlebia mu to, iż dziś nikt prawdziwie rozsądny już w niego nie wierzy. „Na tym – wyznaje nie bez pychy – polega moja przebiegłość, iż pozwalam ludziom ufać, że… nie istnieję.” Dlaczego zatem ta książeczka? To po prostu dowód pewności, że nie znajdzie się pośród nas wielu, którzy zechcą te Zwierzenia potraktować poważnie, a tym bardziej odnieść wprost do siebie, czytając je poniekąd à rebours.

I jeszcze jedno, ci, którzy uznają tę lekturę za stratę czasu, zyskują teraz kilka wolnych chwil, ale w dłuższej perspektywie, w wieczności, tracą jednak wszystko. Lecz o tym nasz przewrotny autor nie zająknie się ani słowem.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634