Życie ofiarowane kapłanom. O siostrze Urszuli Napierskiej

Cena: 20.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Apostolicum
Autor: Alina Petrowa-Wasilewicz
ISBN: 978-83-7919-044-7
Format: 125×195 mm
Ilość stron: 104
Oprawa: miękka

Siostra Urszula Napierska, bohaterka tej książki, przez całe życie pragnęła być osobą Bogu poświęconą – zawierzyć się przez konsekrację zakonną. U schyłku ziemskiej drogi poznała wspólnotę sióstr i złożyła śluby w Zgromadzeniu Córek Maryi Niepokalanej. Wierzymy, że jest w gronie świętych niepokalanek w niebie.
W ukryciu przed światem, bez habitu i specjalnych oznak zakonnej przynależności, wśród codziennych radości i problemów mieszkańców miast, siostry niepokalanki od 125 lat modlą się, wynagradzają za ludzkie grzechy, pomagają zagubionym odnaleźć drogę do Boga – przez Maryję.
Zmagając się z powszedniością ludzkich spraw, siostry zapraszają Boga do codzienności człowieka, by życie każdego przemieniała łaska. Z ukrytych jak nazaretańska Święta Rodzina siostrzanych wspólnot wyruszają do różnych prac i środowisk – od przedszkoli po uniwersytety, do szpitali, biur, kuchni i prac przykościelnych, by w przestrzeni miasta stawać się aniołami opiekuńczymi spotykanych ludzi, jak chciał bł. Założyciel – ojciec Honorat Koźmiński.
Niczym ogniki Bożej miłości rozrzucone po świecie (w miastach Polski, Białorusi, Litwy i Czadu) starają się wszędzie tam, gdzie się znajdują, budować królestwo Boże.
Siostra Urszula swoim życiem, cierpieniem i codzienną posługą dla wszystkich, którzy ją poznali, zapisała piękną kartę świętości w zawierzeniu Bogu przez ręce Maryi.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634