Adhortacja apostolska Amoris laetitia papieża Franciszka. Prezentacja dokumentu z komentarzem do nn. 300-308

Cena: 20.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor:ks. Wojciech Góralski
ISBN: 978-83-65397-36-2
Rok wydania: 2016
Format:A5
Liczba stron:106
Oprawa miękka

„Radość miłości przeżywana w rodzinach jest także radością Kościoła”. Tak rozpoczyna swoją adhortację apostolską Amoris laetitia (Radość miłości) papież Franciszek. Ten obszerny dokument (obejmuje 9 rozdziałów podzielonych na 325 numerów), o charakterze pastoralnym, poświęcony rodzinie – instytucji wyrastającej na gruncie małżeństwa, wydany 19 marca 2016 roku, a więc w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia, stanowi owoc refleksji dwóch Zgromadzeń Synodu Biskupów: III Nadzwyczajnego Ogólnego z 2014 i XIV Zwyczajnego Ogólnego z 2015 roku. Jest wyrazem głębokiej troski Biskupa Rzymskiego o małżeństwo i rodzinę, ale również o samych małżonków, którzy na co dzień borykają się z wieloma trudnościami na drodze zmierzającej do ideału. Ujawniając otwarte i głęboko pozytywne spojrzenie Ojca świętego na tak doniosłą rzeczywistość, adhortacja służy pogłębieniu wielu zagadnień doktrynalnych, moralnych, duchowych i duszpasterskich związanych z życiem współczesnej rodziny.

W nowym dokumencie papieskim poruszono szeroki wachlarz zagadnień, centralny jednak wątek obraca się wokół miłości w małżeństwie, którą udoskonala łaska sakramentu. Ukazując piękno życia rodzinnego małżonków związanych nierozerwalnym węzłem miłości, Franciszek pochyla się również nad sytuacją tych, których życie rodzinne załamało się.

Oddawana do rąk Czytelnika praca stanowi zwięzłą prezentację adhortacji apostolskiej Amoris laetitia wraz z komentarzem do nn. 300-308 poświęconych problemowi udziału w życiu sakramentalnym Kościoła małżonków rozwiedzionych i żyjących w nowych związkach.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634