Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa. – DUŻA

Cena: 24.50 PLN
szt.

Wydawnictwo Arka
Autor: Rudolf Szaffer
Format: 120×160 mm
Ilość stron: 315
Oprawa miękka

Porywające serca i pogłębiające wiarę nabożeństwa, modlitwy i rozważania wraz z obietnicami.

O WIELKIEJ CZCI NALEŻNEJ JEZUSOWI EUCHARYSTYCZNEMU
Matka Boża: “Jeżeli nieuszanowanie wobec Najświętszego Sakramentu jest ciężkim grzechem dla wszystkich dzieci Kościoła, to na tym większą karę zasługują niegodni słudzy ołtarza. Z nieuszanowania bowiem, t jakim obchodzili się z Najświętszym Sakramentem, pochodzi lekceważenie Go przez innych katolików. Gdyby ludzie wiedzieli, że kapłani zbliżają się do tych świętych tajemnic z należytą czcią i nabożeństwem, to zrozumieliby wówczas, że sami powinni tak postępować.” (Fragment z książki Marii z Agredy Mistyczne miasto Boże Michalineum, 2000 r.).
Tym, którzy ani umysłem, ani sercem pojąć tego nie mogą lub nie chcą, przypomina się zarządzenie Kościoła: 171. Konferencja Plenarna Episkopatu Polski (10.12.1980), kierując się wskazaniami Stolicy Apostolskiej, w pkt. X mówi: W diecezjach Polski przyjmuje się Komunię Świętą z rąk celebransa do ust, klęcząc. Przepisy te należy zachować także w Mszach dla grup specjalnych. W szczególnych okolicznościach, w których uklęknięcie jest bardzo utrudnione, np. poza kościołem na deszczu, można przyjąć Komunię stojąc. Nie można też wymagać klękania od ludzi obciążonych kalectwem lub chorobą.
Papież Jan Paweł II wielokrotnie przypominał i ostrzegał, że Komunii Świętej nie wolno przyjmować na stojąco i na rękę! To jest wielka profanacja! Tylko kapłani mają zezwolenie dotykać Ciało Chrystusa. Tylko konsekrowane ręce. Tak było zawsze w Tradycji Kościoła. Nikt nie ma prawa dotykać Ciała Chrystusa, tylko kapłan. Podczas przemienienia należy klękać -rzeczą najważniejszą jest adoracja naszego Pana.(…)
Nadużycia te potępił Paweł VI w Instrukcji Memoriał Domini oraz Jan Paweł II w Liście o Eucharystii Dominicae Cencie (por. Cud Eucharystyczny w Lanciano: Szatan istnieje naprawdę; Ostrzeżenie z zaświatów – patrz katalog na końcu książki).
Zawsze kochajcie Boga. Miłością napełnijcie wasze serca. Pamiętajcie, że wasz Pan był na Krzyżu z powodu grzechów całego świata. Módlcie się i adorujcie, jak to czynił Jezus, gdy modlił się do naszego Ojca Niebieskiego.
Pan Jezus powiedział Św. Faustynie
Pragnę jednoczyć się z duszami ludzkimi, rozkoszą Moją jest jednoczyć się z duszami. Wiedz o tym córko Moja, kiedy przychodzę w Komunii Św. do serca ludzkiego, mam ręce pełne łask wszelkich i pragnę je oddać duszy, ale dusze nawet nie zwracają uwagi na Mnie, pozostawiając Mnie samego, a zajmując się czym innym. O, jak Mi smutno, że dusze nie poznały Miłości. Obchodzą się ze Mną, jak z czymś martwym (Dz. 1385).
Przed Komunią Świętą
Matko Najświętsza, użycz mi Twojego Niepokalanego Serca, abym w Nim złożył Jezusa ukrytego w Hostii Świętej, i ofiaruj Ojcu Niebieskiemu w intencji uświęcenia i zbawienia duszy mojej; oraz w intencji…………………
– Niech Ciało i Krew Pana Jezusa strzeże duszy mojej na żywot wieczny. Amen.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634