Ateizm błędem poznawczym

Cena: 15.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor: ks. Tadeusz Kuczyński
ISBN: 978-83-65397-92-8
Format: A5
Liczba stron: 112
Wydanie: czerwiec 2018r.
Oprawa: miękka

Ateizm jest negatywną stroną teizmu, czyli sądu o istnieniu Boga  Osobowego. Wyraża się w przekonaniu, że nie ma Boga. Interesujące jest, skąd ateista wie o Bogu? Czyżby Go już spotkał? Zaprzecza temu, a może jednak? Jeżeli spotkał przez swoją naturę ludzką, można by do tego spotkania nawiązać i wtedy dopiero zapytać, czy Bóg istnieje.

Istnieje przekonanie, że ateizm jest nie tyle wynikiem rozumowania i myślenia, ile raczej aktem decyzji woli. Ateista próbuje nadać swoim poglądom postać naukową. Jest przekonany, że jedyną nauką jest nauka przyrodnicza. Ona jednak nie zajmuje się istnieniem bytów,  pytaniem, dlaczego istnieją. Warto dostrzec filozofię bytu, która to pytanie stawia.

Od Autora

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634