Babilońskie deportacje mieszkańców Jerozolimy i Judy oraz inne studia

Cena: 80.00 PLN
szt.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Autor: Waldemar Chrostowski
Format: 145 x 208 mm
Oprawa miękka

Ks. Waldemar Chrostowski – profesor zwyczajny i kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz kierownik Katedry  Biblistyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; kierownik Zakładu Dialogu Katolicko-Judaistycznego na Wydziale Teologicznym UKSW; redaktor naczelny kwartalnika teologów polskich „Collectanea Theologica” i redaktor naukowy kilku biblijnych serii wydawniczych; członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk; przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich; autor ponad 1750 publikacji z dziedziny biblistyki i dialogu międzyreligijnego.

Na niniejszy tom składają się dwadzieścia cztery studia z dziedziny biblistyki, które zostały podzielone na osiem części tematycznych. Część pierwsza podejmuje i rozwija problematykę istnienia asyryjskiej diaspory Izraelitów, która przetrwała do przybycia do Mezopotamii na początku VI w. przed Chr. deportowanych przez Babilończyków wygnańców z Królestwa Judy. Pozostałe części dotyczą ważnych zagadnień z zakresu hermeneutyki biblijnej, wybranych tematów badań nad Starym i Nowym Testamentem, wkładu Jana Pawła II na rzecz lepszego zrozumienia i przeżywania Pisma Świętego, a także historii, uwarunkowań i aktualnego stanu biblistyki katolickiej w Polsce.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634