Fides et actio – seria: Signa Fidei

Cena: 41.90 PLN
szt.

Wydawnictwo PROMIC
Autor: Wojciech Giertych OP
ISBN: 978-83-7502-309-1
Rok wydania: 2012
Format: 116 x 190 mm
Stron: 504
oprawa twarda

Na niniejszą książkę składa się kilka samodzielnych tekstów, skupiających się wokół zagadnień dawnej i współczesnej religijności i moralności. Wśród nich znajdziemy prace wprost poruszające kwestie teologiczne, zawierające wiele odniesień do teologii moralnej św. Tomasza z Akwinu oraz praktyczne rady co do formacji moralnej i kształcenia cnót wobec problemów współczesności. Zbiór zawiera także interesujące teksty ukazujące rozmaite aspekty szeroko pojętej kultury i cywilizacji europejskiej, łącznie z jej zależnościami ekonomicznymi czy współczesnym kryzysem gospodarczym i społecznym. Jedna z części książki pozwala na wgląd w tajniki duszy rosyjskiej w kontekście szczególnego pojmowania pokory. Inna – najobszerniejsza – to pytanie o moralny sens dziejów w odniesieniu zarówno do fundamentalnych średniowiecznych sporów teologicznych, jak i do nowożytnych koncepcji „praw dziejowych” czy wciąż aktualnego fenomenu „zderzenia cywilizacji”. Ostatnia część to krótki, pouczający tekst o konfrontacji wiary i starannie pielęgnowanej miłości z trudnym doświadczeniem chorób i starości.

Ojciec Wojciech Giertych OP (ur. 1951 r.) – polski dominikanin, członek Rady Generalnej Zakonu Dominikańskiego, Teolog Domu Papieskiego, członek Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych. Do nowicjatu dominikanów wstąpił po ukończeniu studiów historycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza „Angelicum” w Rzymie uzyskał doktorat z teologii moralnej. Jest autorem wielu publikacji i książek, m.in.: Obłok niewiedzy (1986), Dialog o Bożej opatrzności czyli Księga Bożej nauki (1987), W trosce o ducha (1998), Rachunek sumienia teologii moralnej (2004), Jak żyć łaską. Płodność Boża w czynach ludzkich (2006); Bóg źródłem prawa. Ewangelia, Izrael, Natura, Islam (2008); Odtruwanie łaski (2011).

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634