JESTEM Z TOBĄ “VERBINUM”

Cena: 20.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Księży Werbistów
ISBN: 83-7192-213-2
Autor:John Woolley
Wydanie: I
Rok wydania:2003
Format:116×168 mm
Stron:276
Oprawa:miękka

W bogatej literaturze o modlitwie książka „Jestem i tobą” zajmuje specjalne miejsce. O ile klasyczne książki „omawiają” problem modlitwy, to „Jestem z tobą” wprowadza czytelnika w sam jej środek, zapraszając do bardzo osobistego przebywania w obecności Jezusa. Nie jest to jednak jeszcze jeden z wielu modlitewników, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Chrześcijanie korzystający ze „skarbczyków” czy innych kolekcji pięknych modlitw odczuwają nieraz niedosyt płynący z faktu, że Bóg pozostaje Wielkim Milczącym, który nie daje widzialnych znaków swej obecności. Ja jestem z tobą oddaje głos Wielkiemu Przemawiającemu, którym jest Jezus – Syn Boży. On zaświadcza, że Bóg słyszy ludzką modlitwę tak dogłębnie i przenikliwie, że odpowiada człowiekowi, zanim ten ujął ja w słowa.

Dzięki swej literackiej formie książka zaprasza do słuchania Bożych odpowiedzi, zapewnień o Jego miłości, opiece i współpracy. Wrażenie bardzo intymnego przebywania w obecności Bożej pogłębia fakt, że teksty biblijne zostały zredagowane w pierwszej osobie. Dzięki temu książka pomaga zrozumieć, że to Bóg jest Wielkim Obecnym, który „poświęca” swój czas na przebywanie z człowiekiem i nawiązuje z nim kontakt „Ja”–„ty”. Książka jest owocem modlitwy kontemplacyjnej kapelana szpitalnego.

Autor zwięzłych refleksji – o. John Woolley – dzieli się z czytelnikiem swoim osobistym przeżywaniem wiary, które przez swą intensywność zbliża się do doświadczeń mistycznych. O. John Woolley, pełniąc przez wiele lat trudną posługę cierpiącym w szpitalu, spisywał otrzymane natchnienia z myślą o niesieniu pociechy swoim podopiecznym. Godnym podkreślenia jest ekumeniczny wymiar rozważań, które są głęboko zakorzenione w przeżywaniu Pisma Świętego.

Charakter tekstów sprawia, że z pożytkiem mogą tę książkę czytać wszyscy chrześcijanie. Cieszy się ona wielką popularnością w Anglii. Istnieje nawet dynamiczna wspólnota chrześcijan, którzy w swoim życiu czerpią siły z lektury „Jestem z tobą”. o. Edward Osiecki SVD

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634