Jubileusz biskupstwa w Poznaniu (968-2018).

Cena: 11.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Św. Wojciecha
Autor: pod red. ks. Marcina Głowińskiego
ISBN: 978-83-8065-162-3
Format: 140×221 mm
Ilość stron: 96
Wydanie: wrzesień 2017

Scenariusze katechez dla uczniów szkół podstawowych, gim

Z przekazów historyków wiemy, że w najstarszym roczniku poznańskim odnotowano: Anno Domini DCCCCLXVIII Iordanus primus episcopus Poznaniensis ordinatus est. Zdanie to jest potwierdzeniem ustanowienia pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich dwa lata po przyjęciu chrztu przez Mieszka I, a więc w 998 roku. W tym samym roku na poznańskim Ostrowie Tumskim zbudowano pierwszy kościół katedralny pw. św. Piotra. Dziś nad wejściem do odbudowanej w stylu gotyckim bazyliki archikatedralnej możemy odczytać napis przypominający te wydarzenia sprzed 1050 lat: PRIMA SEDES EPISCOPORUM POLONIAE (pierwsza siedziba biskupów Polski).

„W tym szczególnym czasie chcemy przypominać młodemu pokoleniu historię naszej archidiecezji. Ale też wydaje się, że jubileusz może być dobrym czasem pogłębienia rozumienia Kościoła, odkrywania naszego miejsca w nim, aby podjąć większą odpowiedzialność i bardziej się zaangażować.

Ufamy, że przygotowane materiały do lekcji religii, które można wykorzystać także z racji innych spotkań formacyjnych, przysłużą się dobremu i głębokiemu przeżyciu czasu jubileuszu” (z Wprowadzenia bpa Damiana Bryla).

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634