Kościół Franciszka

Cena: 25.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor:ks. Przemysław Artemiuk (red.)
ISBN: 978-83-63012-72-4
Rok wydania: 2014
Format: A5
Liczba stron: 270
Oprawa miękka

Kim jest papież Franciszek? Z pewnością to pytanie pojawiło się na ustach wielu, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu wieczorem 13 marca 2013 roku przemówił z balkonu Bazyliki św. Piotra i udzielił błogosławieństwa. Pragnienie poznania tożsamości Franciszka sprawiło, że rzesze dziennikarzy natychmiast rozpoczęły internetowe poszukiwania, aby nie tylko sprawdzić, jak dokładnie nazywa się nowy papież i poprawnie zapisać jego nazwisko, ale także, by zaprezentować osobę, niemal nieznanego światu kardynała z Buenos Aires – Jorge Marię Bergoglia. Niestety, do wielu dotarł właśnie jedynie ten obraz narzucony przez media, które niczym na „targowisku próżności” raz jeszcze „wybrały” papieża, niejako teraz dla siebie. W ten sposób Franciszek stał się „medialnym wydarzeniem”, a my w gruncie rzeczy otrzymaliśmy dwie całkiem różne osoby papieża, tę rzeczywistą i tę wirtualną.

Próbując naszkicować rzeczywisty wizerunek obecnego biskupa Rzymu, chcemy w przedkładanej Szanownym Czytelnikom książce, zatytułowanej z całą prostotą „Kościół Franciszka”, opisać najpierw świat kard. Jorge Marii Bergoglia, a następnie zmierzyć się z wyzwaniami pontyfikatu, odczytując pierwsze słowa i dokumenty papieskie.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634