NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Cena: 4.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Verbinum
Autor: Mirosław Piątkowski SVD
ISBN: 978-83-7192-315-5
Wydanie: II
Rok wydania: 2007
Format: 105×150 mm
Stron: 50
Oprawa: miękka

Jest wiele modlitw do Ducha Świętego, z których możemy korzystać według własnego uznania. Chciałbym zaproponować nowennę do Ducha Świętego, opartą na rozważaniu i upraszaniu dziewięciu „owoców Ducha Świętego”, wymienionych w Liście św. Pawła do Galacjan. Pozwólmy się prowadzić Duchowi Świętemu – prosił Apostoł i zarazem zalecał, aby owoce te zdobywać i na ich miarę kształtować nasze życie. Podkreślał ich wagę w miłości i wolności chrześcijańskiej. Pisał: „Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa… Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (Ga 5,16-18.22).

Nie sposób przecenić znaczenia tych owoców w naszym codziennym, chrześcijańskim życiu. Pożytecznie i mądrze jest prosić o nie w modlitwie i zabiegać w konkretnych czynach codzienności. Połączenie „nowenny do Ducha Świętego” z „koronką ku czci Ducha Świętego” może stanowić propozycję dobrego przygotowania się nie tylko do święta Zesłania Ducha Świętego, ale także do wielu innych ważnych wydarzeń naszego życia religijnego, społecznego czy osobistego.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634