Radość Boga

Cena: 50.00 PLN
szt.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Autor: Ks. Piotr Briks
ISBN: 83-7146-143-7
Rok wydania: 2000
Format: 145 x 208 mm
Liczba stron: 316
Oprawa miękka, lakierowana

W powszechnej świadomości mocno zakorzenił się obraz Boga groźnego, gniewnego i skorego do karcenia. Natomiast wizerunek Boga, który się raduje, śmieje czy nawet krzyczy z radości jest zazwyczaj odrzucany jako ryzykowny antropomorfizm. U podstaw takich opinii leżą również opinie wyrażane w opracowaniach teologicznych.

Tymczasem nie jest prawdą, że Stary Testament przedstawia Boga wyłącznie w barwach surowych i ponurych, z zasępionym obliczem, wśród grzmotów i grozy. W wielu tekstach biblijnych Bóg przedstawia się jako pogodnie i przyjaźnie usposobiony, zadowolony czy po prostu radosny. Również przy pomocy tych antropomorfizmów przybliża nam On prawdę o sobie. A zatem nie mówiąc o radości Boga na kartach Starego Testamentu, możemy malować fałszywy Jego wizerunek.

Niniejsza książka rozjaśnia zbyt ponure wyobrażenia o Bogu i omawia teksty biblijne ukazujące Boga radosnego oraz nakłania do refleksji nad rolą uśmiechu i radości w naszym życiu.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634